4Y-Dme
Site haritası |
ANA SAYFA       KURUMSAL       ÜRÜNLER       KALİTE       BİLİMSEL       HABERLER       İLETİŞİM
4ydme
Haberler 4Y-Dme'den Haberler...
Güncel Haberler
Arşiv

Şeker Hastalığı Kaynaklı Kronik Yaralarda Actolind W

Actolind W  cilt ve cilt/mukoz membran geçiş bölgelerine uygun bir dekontaminasyon preparatıdır.

Actolind® bütünlüğü bozulmuş/sağlam cilt ve mukoz membran üzerindeki dirençli mikroorganizmaların dahi kontaminasyonunu etkili şekilde azaltır ve böylece bu mikroorganizmaların yayılmasını önleyerek oldukça etkin bir dekontaminasyon sağlar.

                               


Bu preparat, MRSA/VRE vb. ya da diğer antibiyotiklere dirençli mikroorganizmalar ile kontamine olan hasta veya personelin dekontaminasyonu için kullanılabildiği gibi aynı zamanda rekontaminasyonu önlemeye de uygundur. Actolind® cilde uygun pH değerine sahiptir.                                                                                                                                                                      

Poliheksanid etken maddesi ürünün ayırt edici özelliklerindendir. Poliheksanid, cilt ve mukoz membrandaki yüzey gerilimini azaltarak ´yatıştırma´ etkisi sağlarken aynı zamanda hızlı şekilde bakterisidal ve fungusidal etki gösteren bir maddedir. Poliheksanid özellikle, dokular ile    biyolojik olarak uyumludur ve undesilenamidopropil betain ile kombinasyon halinde, (her iki maddenin de yüzey aktif madde özelliğinden dolayı) doku yüzeyleri üzerinde oldukça pozitif bir temizlik etkisi gösterir ve uygulanan tüm alanlarda sürekli bir nemlendirme sağlar.

Pahalı antibiyotik uygulamaları ile sonuç alınamayan dirençli mikroorganizmalarla enfekte yaralarda, ACTOLIND ile net sonuçlar elde edilmektedir. Antibiyotik uygulamaları kişinin savunma (immun) sistemini baskıladığı için ,dirençli mikroorganizmalarla enfekte yaralarda antibiyotik etkili olamamakla birlikte , tam tersine yaranın iyileşmesini geciktirmekte ve hatta engelleyebilmektedir. ACTOLIND bu tip vakaların iyileşme sürecini hızlandırır , yapılan araştırmalar tercih edilecek ilk antiseptiğin ACTOLIND olması gerektiğini göstermektedir.

   
Dirençli mikroorganizmalara (MRSA , VRE , MRSE, ESBL... gibi) ve hastane enfeksiyon etkenlerine karşı etkilidir. Hastane personelinin MRSA dekolonizasyonu için kullanılabilmektedir. ( 5 gün süreyle saçlar dahil banyo uygulaması yapılmalı , 5 gün süreyle günde 3 kez buruna Actolind jel uygulanmalı ve Ağız actolind solüsyon ile çalkalanmalıdır)

 
Yara üzerine direkt olarak uygulanır , yara yıkama yapılabilir ,ya da enfeksiyon olan bölgede ,son işlem olarak uygulanmalıdır.

 
Yarayı yakmaz ve hastaya kesinlikle rahatsızlık vermez.


Diğer antiseptiklerden en büyük farkı yaranın iyileşmesini sağlayan vücut hücrelerine zarar vermeden bakterilere etkili olmasıdır.

  
Actolind e karşı bildirilmiş herhangi bir bakteriyel direnç yoktur.

   

Ağız içinde kullanılabilmektedir ; cerrahi girişimler sonrasında ,aftlarda ve çeşitli ağız yaralarında 1/2 sulandırılarak kullanılması yeterlidir.

 
Molekül büyüklüğünden dolayı sistemik dolaşıma geçmez ve uygulamalarda bu yönde bir tehdit oluşturmaz.

   
Yaranın iyileşmesi için yara bölgesinde canlı kalması gereken vücut hücrelerine toksik etkisi olmadığı için iyileşme süreci çok       hızlanır ve özellikle ŞEKER HASTALIĞI kaynaklı kronik yaralarda çok olumlu neticeler alınmıştır.

4Y-Dme Dental Medikal Endüstriyel Ürünler © Copyright 2012 - Her hakkı saklıdır. Gizlilik Design by Mimsis

4Y-DME ÜRN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Aktarhüssam Mh. Hacı Yakup Sk. İlker İşhanı, No:32/4 Osmangazi/Bursa-Türkiye
Tel: +90 (224) 220 93 09 Faks: +90 (224) 223 87 70