4Y-Dme
Site haritası |
ANA SAYFA       KURUMSAL       ÜRÜNLER       KALİTE       BİLİMSEL       HABERLER       İLETİŞİM
4ydme
Haberler 4Y-Dme'den Haberler...
Güncel Haberler
Arşiv

Yara Bakımı Ürünleri

iskelet

actolind satın al                                                                                                                   

Actolind®, cilt ve cilt/mukoz membran geçiş bölgelerine uygun bir dekontaminasyon preparatıdır.

Actolind®, bütünlüğü bozulmuş/sağlam cilt ve mukoz membran üzerindeki dirençli mikroorganizmaların dahi kontaminasyonunu etkili şekilde azaltır ve böylece bu mikroorganizmaların yayılmasını önleyerek oldukça etkin bir dekontaminasyon sağlar. Bu preparat, MRSA/VRE vb. ya da diğer antibiyotiklere dirençli mikroorganizmalar ile kontamine olan hasta veya personelin dekontaminasyonu için kullanılabildiği gibi aynı zamanda rekontaminasyonu önlemeye de uygundur. Actolind®’in cilde uygun pH değeri ve poliheksanid etken maddesi ürünün ayırt edici özelliklerindendir. Poliheksanid, cilt ve mukoz membrandaki yüzey gerilimini azaltarak ‘yatıştırma’ etkisi sağlarken aynı zamanda hızlı şekilde bakterisidal ve fungusidal etki gösteren bir maddedir. Poliheksanid özellikle, dokular ile biyolojik olarak uyumludur ve undesilenamidopropil betain ile kombinasyon halinde, (her iki maddenin de yüzey aktif madde özelliğinden dolayı) doku yüzeyleri üzerinde oldukça pozitif bir temizlik etkisi gösterir ve uygulanan tüm alanlarda sürekli bir nemlendirme sağlar.

Kronik cilt yaraları genelde sadece patojen mikroplar için değil dirençli mikroorganizmalar için de mükemmel çoğalma olanığı sağlarlar. Bu tür sorunlar yaranın iyileştirilmesini sürekli geciktirir. Actolind w solüsyon kullanıldığı alanın nemli kalmasını sağlayarak erken dönemde iyileşmesine destek olur. Toksik değildir, tahriş ve irrite edici değildir. Ağrısızdır. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

 

 • Berrak, renksiz ve kokusuzdur.actolind-w
 • Actolind toksik değildir. Actolind iyot bileşikleri, benzalkonyum klorür, oktenidin dihidroklorür ve alkol içermez.
 • Actolind bütünlüğü bozulmuş/sağlam cilt ve mukoz membran geçiş bölgelerinde seyreltilmeden direkt olarak uygulanabilir.
 • Actolind cilde uygun pH değerine sahiptir.
 • Actolind irritasyona neden olmaz. Kolay ve ağrısız şekilde kullanılabilir.
 • Actolind etkili bir tedavinin gerektirdiği şekilde istenen sıklıkta uygulanabilir.
 • Actolind hızlı ve etkin şekilde etki eder.
 • Bakteri veya mantar kolonizasyonundan kaynaklanan istenmeye kokuları yok eder.
 • Klinik ve dermatolojik olarak test edilmiş ve test sonucu ‘çok iyi’ olarak belirlenmiştir.

 

 

psore9Actolind MRSA/MRE ile kontamine olan hasta veya personelde cilt ve mukoz membranın dekontaminasyonunda kullanılır. Actolind cilt ve mukoz membranın protein, yağ ve kana maruz kalması durumlarında da etkili olduğu için sebase bezlerin yoğun olduğu vilt bölgeleri ve seboreik cilt alanlarının yeterli ve uygun şekilde iyileştirilmesini sağlar. Actolind ayrıca, deri – mukoz membran geçiş bölgelerindeki (nazal vestibüller, dudak-ağız bölgesi ve genitoanal bölge) kontaminasyon profilaksisi için de son derece uygundur. Bunun dışında, atopik ekzemalar ( nörodermatit ) ile birlikte rekontaminasyon profilaksisi ve özellikle kepeklenme ve buna bağlı kaşıntının olduğu saçlı deri alanlarının tedavisinde de kullanılır. Ameliyat öncesi cilt antisepsisinde ve inkontinant ve/veya uzun dönemli yatalak hastalarında, cildin, zarar görmeden etkili ve hızlı şekilde temizlenmesi ve kokunun giderilmesi için uygundur.

 

Kullanım Alanları

Actolind® tüm vücut yüzeyleri ve mukoz membranlarda dekontaminasyon ve mikroorganizmaların azaltılması amacıyla kullanılır.

 • MRSA/MRE ile kontamine olan hasta ve personelde
 • İmmunsupresif ve uzun süreli yatalak hastalarda
 • Nörodermatiti olan hastalarda
 • Stoma bakımında

Actolind® ’in kullanımı özellikle aşağıdaki durumlarda uygundur;

 • Mukoz membranın dekontaminasyonu
 • KBB, Jinekoloji ve Ürolojide yıkama ve bakım
 • Ürolojide kateter giriş bölgelerinin yıkanması ve bakımı
 • Ağız gargarası
 • Kokunun giderilmesi
 • Yatak yaralarının giderilmesi
 • Diyabet yaralarının giderilmesi
 • Açık yaraların giderilmesi
 • Yanık yaralarının giderilmesi

Actolind w Solüsyon bandajlar, gazlı bez, kompres veya diğer absorban materyaller veya yara doldurucular ve bandaj uygulanmadan önce, bunların yaraları kaplaması veya yarayı doldurması için ıslatılması veya nemlendirilmesi için, enfekte olmuş, kurumuş ve bütünlüğü bozulmuş ( kronik ve akut ) cilt ve mukozanın temizliği, irrigasyonu, dekontaminasyonu ve nemlendirilmesi için kullanılır.

Kurumuş veya Değiştirilmesi Zor olan Sargılarda Kullanım Şekli

decu2

4 saate bir şekilde kullanım tavsiyemizdir. ( Günde 6 sefer ) Hasta yarasının durumuna göre kullanım şekli değişiklik gösterebilir.

Kurumuş ve yara yüzeyine yapışmış sargılar genellikle yeni yaraların oluşmasına neden olmaktadır. Böyle durumlarda Actolind w Solüsyon tavsiye etmekteyiz. Satgıyı Actolind w solüsyon ile ıslatınız. 1 dakika kadar bekleyiniz. Satgının kolayca çözüldüğünü göreceksiniz. Bandajlar, gazlı bez, kompres veya diğer absorban materyaller veya yara doldurucular ve bandaj uygulanmadan önce, bunların yaraları kaplaması veya yarayı doldurması için ıslatılması veya nemlendirilmesi için sargıya yada ilgili malzemeye dökerek ıslanmasını sağlayınız.

Bütünlüğü Bozulmuş Ciltte Kullanım Şekli

Sorunlu olan bölüme Actolind w Solüsyon’u uygulayınız. Solüsyon yara yüzeyini kaplamasına dikkat ediniz.

NOT: Actolind w Solüsyon’u kullanırken başka hiçbir ürün kullanmayınız.

Yan Etkileri

Actolind w solüsyon kullanımından sonra nadiren yara yüzeyinde birkaç dakika sürebilen hafif bir yanma meydana gelebilir. Allerjisi olan hastalara her zaman rastlanabileceğinden, Poliheksanid veya Undesilenamidopropil betain’e karşı alerjisi olan hastalar üzerinde Actolind w Solüsyon kullanılmamalıdır. Hyalin kıkırdakta ve aseptik eklem ameliyatlarında, orta ve iç kulakta ce gözde kullanımı tehlikelidir. koruyucu etkiyi azaltabileceği için ürünleri aniyonik tensit kombinasyonları ile birlikte kullanmayınız. Bu nedenle actolind w solüsyon diğer sabunlar, merhemler, yağlar veya enzimlerle karıştırılmamalıdır. Bu tür maddelerin kullanıldığı alandan temizlenmesi için Actolind w solüsyon ile iyice yıkanması gerekir.

4Y-Dme Dental Medikal Endüstriyel Ürünler © Copyright 2012 - Her hakkı saklıdır. Gizlilik Design by Mimsis

4Y-DME ÜRN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Aktarhüssam Mh. Hacı Yakup Sk. İlker İşhanı, No:32/4 Osmangazi/Bursa-Türkiye
Tel: +90 (224) 220 93 09 Faks: +90 (224) 223 87 70