4Y-Dme
Site haritası |
ANA SAYFA       KURUMSAL       ÜRÜNLER       KALİTE       BİLİMSEL       HABERLER       İLETİŞİM
4ydme
Haberler 4Y-Dme'den Haberler...
Güncel Haberler
Arşiv

Şeker Hastalığı Kaynaklı Kronik Yaralarda Actolind W

                                                                                                                  

Actolind W  cilt ve cilt/mukoz membran geçiş bölgelerine uygun bir dekontaminasyon preparatıdır.

Actolind® bütünlüğü bozulmuş/sağlam cilt ve mukoz membran üzerindeki dirençli mikroorganizmaların dahi kontaminasyonunu etkili şekilde azaltır ve böylece bu mikroorganizmaların yayılmasını önleyerek oldukça etkin bir dekontaminasyon sağlar.

                               

Şeker hastalığında ana problem bölgedeki duyarsızlık ve dolaşım sorunudur. Bununla birlikte enfeksiyon geliştiğini ilk aşamalarda anlayamadığınız için enfeksiyon geliştikten sonra ileri safhada farkına varılır ve tedavi zor bir hale gelir . Verilen antibiyotiklerin kan yoluyla bölgeye ulaşması zordur ve lokal olarak doğru adımlar izlenmezse uzuvların kaybına kadar giden durumlar oluşabilir.

 

Şeker Hastalığı yaralarının yavaş iyileşme sürecinde ACTOLİND W  SOLÜSYON yaranın yavaş iyileşebilmesine uygun bir ortam oluşturur ve iyileşme aslında hızlanmaz , iyileşme mümkün hale gelir...

 

Kaba tabirle , Normal bir insanda herhangi bir yaralanmada , deri bütünlüğünün bozulması durumunda hergün 5 birim iyileşme gerçekleşiyorsa şeker hastalığında bu 2 ye düşer , ancak enfeksiyon etkeni bakteriler , mantarlar yarayı hergün 4 birim geriletiyor ve enfeksiyonun yayılması gerçekleşiyorsa işte o zaman yara hergün 2 birim geri gider / durum kötüye gider ve durdurulmazsa gangren ( doku nekrozu / bozulma / çürüme ) gelişir , korkulan olur.

 

Actolind W Solüsyon şeker hastalarında 4 birimlik gerilemenin enfeksiyona bağlı olan kısmını ortadan kaldırır ve yara hergün 1 birim dahi olsa iyileşme fırsatı bulur ,

 

Birçok , ayağı veya farklı uzuvlarında geri dönüşü olmadığı seviyelerde kötü durumda olduğu düşünülen hastada , Lokal olarak Actolind kullanarak  taburcu olmuş ve tam iyileşmeleri sağlanmıştır....

 

Ayrıca Actolind kullanılan enfekte şeker yarası olan hastalarda , enfeksiyon etkeninin ne kadar güçlü ve dirençli bir bakteri veya mantar olduğu önem taşımaz , Actolind bütün dirençli bakteri ve mantarlara etkilidir.

 

ETKİ GÜCÜ İLE İNSANA VERDİĞİ ZARAR ARASINDA BI KADAR BÜYÜK FARK OLAN BAŞKA BİR ETKEN MADDE YOKTUR.

 

        

 

 

Bütün patojen bakteriler ,dirençli mikroorganizmalar (MRSA , VRE , MRSE, ESBL +... gibi) ve hastane enfeksiyon etkenlerine karşı etkilidir.

 
Yara üzerine direkt olarak uygulanır , yara yıkama yapılabilir ,ya da enfeksiyon olan bölgede ,son işlem olarak uygulanmalıdır.

 
Yarayı yakmaz ve hastaya kesinlikle rahatsızlık vermez.


Diğer antiseptiklerden en büyük farkı yaranın iyileşmesini sağlayan vücut hücrelerine zarar vermeden bakterilere etkili olmasıdır.

  
Actolind e karşı bildirilmiş herhangi bir bakteriyel direnç yoktur.

 
Molekül büyüklüğünden dolayı sistemik dolaşıma geçmez ve uygulamalarda bu yönde bir tehdit oluşturmaz.

   
Yaranın iyileşmesi için yara bölgesinde canlı kalması gereken vücut hücrelerine toksik etkisi olmadığı için iyileşme süreci çok       hızlanır ve özellikle ŞEKER HASTALIĞI kaynaklı kronik yaralarda çok olumlu neticeler alınmıştır.

4Y-Dme Dental Medikal Endüstriyel Ürünler © Copyright 2012 - Her hakkı saklıdır. Gizlilik Design by Mimsis

4Y-DME ÜRN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Aktarhüssam Mh. Hacı Yakup Sk. İlker İşhanı, No:32/4 Osmangazi/Bursa-Türkiye
Tel: +90 (224) 220 93 09 Faks: +90 (224) 223 87 70