4Y-Dme
Site haritası |
ANA SAYFA       KURUMSAL       ÜRÜNLER       KALİTE       BİLİMSEL       HABERLER       İLETİŞİM
4ydme
Haberler 4Y-Dme'den Haberler...
Güncel Haberler
Arşiv

Hastane Enfeksiyonları ve Actolind Kullanımı

 

ACTOLİND R W SOLÜSYONYENİ NESİL POLİMER YAPILI ANTİSEPTİK SOLÜSYONUN HASTANE ENFEKSİYONLARI İLE MÜCADELE AMAÇLI UYGULAMA ALANLARI

 

GİRİŞ

 

Actolind W solüsyon ve jel(AWSG)yeni nesil antiseptik solüsyon poliheksametilenbiguanid ve undesilamidopropilbetain kombinasyonudur. Ürün , insan hücrelerine herhangi bir zarar vermemesi (nonsitotoksik) , teratojenik olmaması , mutajenik olmaması ve mukozalarla uyumlu olması nedeniyle hastane enfeksiyonları ile mücadelede çok amaçlı kullanılabilmektedir.

KULLANIM ALANLARI ve FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ

 

Hasta perineal bölge bakımı, ağız bakımı ,genel olarak deri , bütünlüğü bozulmuş deri ve mukozaların tamamında bakım / antisepsi / kontaminasyonun önlenmesi, nemli kalmanın sağlanması ve yaraların tedavisi amaçlı kullanılır. Yeni doğan ağız bakımında ,enjeksiyon bölgesi antisepsisinde , stomaların bakımında , kateter uygulamaları öncesi kateter üzerinde ve uygulama bölgesinin antisepsisinde, Ayrıca ; diş hekimliğinde genel ağız antiseptiği olarak , ortodontik girişimlerin sonrasında travmatik durumlarda yatıştırıcı etki ve  enfeksiyonun önlenmesi , ağız içi cerrahi girişimlerden sonra enfeksiyonun önlenmesi ve yaranın hızlı iyileşmesi amacıyla kullanılır. , yapışan pansuman meteryalinin değişimi için ıslatma /yumuşatma amaçlı olarak da son derece güvenli olarak kullanılabilir , (AWSG)ye dirençli bir enfeksiyon etkeni yoktur , bu durum (MRSA,VRE, MRSE ,A.baumanii , P.aureginosa, ESBL pozitif E.coli ,K.pneumonia...gibi bakterilerin tamamına etkilidir),güvenli ve etkili bir kullanım alanı sağlar, ayrıca ;hastane enfeksiyonlarının engellenmesinde çok yönlü kullanılabilecek bir molekül olmasını da beraberinde getirir . (AWSG)nin canlı insan hücrelerine öldürücü etkisi yoktur ancak diğer bütün mikroorganizmalara yüksek seviyede bakterisid etki gösterir. Sağlık personelinin MRSA dekolonizasyonunda kullanılmaktadır.

 

(AWSG)3000 daltonun üzerinde molekül büyüklüğüne sahiptir ve sistemik dolaşıma geçmez , etkisi hemen başlar , mikroorganizmalar üzerindeki negatif yüklü polisakkaritlere bağlanır ve mikroorganizmanın yaşam dengesini bozar, beslenme ve yaşamsal fonsiyonlarını yerine getiremez, bu sayede bakteri ,mantar vb enfeksiyon etkenleri üzerinde öldürücü etki gösterir. (bakterisid , fungisid , virüsid). Yapılan bilimsel araştırma ve çalışmalarda, (AWSG)ye dirençli bir bakteri ve mantar suşu bildirilmemiştir.

 

(AWSG)insan ve diğer gelişmiş organizmalardaki nötral polisakkaritlere bağlanamaz, bu sayede sitotoksisistesi yoktur. Teratojenik , mutajenik ve sitotoksik etkilerin hiçbirisi (AWSG)de görülmez. Doku bütünlüğü bozulmuş yaralarda atılması gereken nekroze olmuş dokuyu aşarak canlı tabakaya ulaşır ve bir nevi canlı dokuyu diğer dokulardan ayırarak mikro düzeyde debride eder.

 

Antiseptik  uygulamalar sonrasında deri ve mukozalarda normal floraya en hızlı dönüş, (AWSG)kullanımı tercih edildiğinde gerçekleşmektedir.

 

(AWSG)Enfekte olmayan yara bölgesinde kullanıldığında fibrin oluşumunu engelleyerek  hızlı iyileşme sağlar.

 

Nörodermatitler , şeker hastalığı yaraları , yanıklar , enfekte yaralar , enfekte olmayan yaralar , ameliyat öncesi deri antisepsisi , ameliyat kesisi bakımı , ağız bakımında ve bütünlüğü bozulmuş veya sağlam deri antisepsisi amaçlı olarak bütün vücut bölgelerinde kullanımı endikedir.

 

İÇERİĞİ

%0,1 poliheksametilenbiguanid ,   %0,1 undesilamidopropilbetain , deiyonize su.

4Y-Dme Dental Medikal Endüstriyel Ürünler © Copyright 2012 - Her hakkı saklıdır. Gizlilik Design by Mimsis

4Y-DME ÜRN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Aktarhüssam Mh. Hacı Yakup Sk. İlker İşhanı, No:32/4 Osmangazi/Bursa-Türkiye
Tel: +90 (224) 220 93 09 Faks: +90 (224) 223 87 70