4Y-Dme
Site haritası |
ANA SAYFA       KURUMSAL       ÜRÜNLER       KALİTE       BİLİMSEL       HABERLER       İLETİŞİM
4ydme
Haberler 4Y-Dme'den Haberler...
Güncel Haberler
Arşiv

Diş Hekimliğinde Actolind Solüsyon

Actolind W Solüsyon , mukoza ( ağız , genital , burun ) ve mukoza geçiş bölgelerinde kullanılan (dudak ve deri birleşim , genital ) , deride ve özellikle de bütünlüğü bozulmuş deride ( yaralar , şeker yaraları , yanık .. gibi ) hızlı iyileşme için gerekli optimum şartları sağlamak için kullanılan bir solüsyondur.

Actolind W Solüsyon un antiseptik etkisi ( yara ve mukozanın mikroplardan arındırılması ) yanında , yaranın iyileşmesi için gerekli hücrelerin oluşmasına da katkıda bulunduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Ağız mukozası vücudumuzun dışarıya açıldığı bölgedir ve birçok travmaya maruz kalır , ayrıca beslenmenin başladığı ve besinlerin vücuda girdiği bir bölge olduğu için bakterilerin uygun üreme ortamı bulduğu bir bölgedir.

Actolind W Solüsyon bakterilerin biyofilm tabakasındaki oranını düşürür ve ağız mukozasında yara olması durumunda iyileşmenin gerçekleşebileceği bir ortama dönüştürür ,

Actolind W Solüsyon ağız mukozasındaki herhangi bir yaranın hızla iyileşmesini , hem biyofilm tabakasına yaptığı etki ile hem de yeni hücre yapımını tetiklemesi sayesinde sağlamış olur.

Actolind W Solüsyon , mukozalarda ve açık yaralarda iyileşme sürecindeki yeni hücrelere ve hale hazırda sağlam olan hücrelere zarar vermediği için , çok yavaş iyileşmenin söz konusu olduğu ancak antiseptik kullanmanın gerekli olduğu yaralarının olduğu hastalarda dahi iyileşmenin gerçekleşebilmesini sağlar.

 

Actolind W Solüsyonun nasıl iyileştirdiğini resimde de inceleyebilirsiniz.

 

yaralarda nekroze olmuş ( bozulmuş ) hücrelere ve mikroorganizmalara bağlanan Actolind W Solüsyon molekülleri,bakterilerin yeni hücreleri enfekte etmesini engellerken , yaradaki toplam bakteri seviyesini iyileşmenin olabileceği  kadar aşağı çeker , bunu yaparken iyileşme için gerekli olan vücut hücrelerine zarar vermez.

Ancak ; bu işlem için kullanılan Actolind W Solüsyon dışındaki diğer antiseptikler ,yarada iyileşmeyi sağlayacak olan hücreleri de bakterilerle beraber ciddi oranda öldürdüğü için yara iyileşemez veya çok geç iyileşme gösterir ,

Ayrıca ; diğer antiseptiklerle yapılan uygulamalarda koruma özelliği ( preventive etki ) olmadığı ve etken madde nekroze dokuları ayırıp temiz dokuya ulaşmadığı için yaranın tekrar enfekte olma ihtimali de çok yüksektir ,enfeksiyonu önlemek için daha sık ve daha yoğun antiseptik uygulama gereksinimi ortaya çıkmakta ,bu durum da iyileşmenin neredeyse mümkün olmayacağı şekilde yaraya müdahale anlamına gelmektedir.

BİYOLOJİK İNDEX dediğimiz ve antiseptikler için kullanılan bir kavramla durumu açıklayacak olursak , fibroblast (yeni yapılan iyileşme için gerekli hücreler) hücrelerinde %50 oranında yıkımlanmaya neden olan antiseptik konsantrasyonu ile yaradaki bakterileri %99,99 oranında öldüren antiseptik konsantrasyonları oranlanarak bir sayı elde edilir (biyolojik indeks ) .

Biyolojik indeksi bütün mukoza ve diğer vücut kısımlarında kullanıma uygun olarak hesaplanan etken madde Actolind W Solüsyon un içeriğinde bulunmaktadır. Yarada kullanacağınız antiseptik ürünün biyolojik indeksi hakkında mutlaka aldığınız ürünü sorgulayın .....

 

4Y-Dme Dental Medikal Endüstriyel Ürünler © Copyright 2012 - Her hakkı saklıdır. Gizlilik Design by Mimsis

4Y-DME ÜRN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Aktarhüssam Mh. Hacı Yakup Sk. İlker İşhanı, No:32/4 Osmangazi/Bursa-Türkiye
Tel: +90 (224) 220 93 09 Faks: +90 (224) 223 87 70