4Y-Dme
Site haritası |
ANA SAYFA       KURUMSAL       ÜRÜNLER       KALİTE       BİLİMSEL       HABERLER       İLETİŞİM
4ydme
Ürünler Ürün Detayı
Genel Bakış
ACTO GMBH TANITIM VİDEOSU
VETERİNER BİYOKİMYA ANALİZÖRÜ
VETERİNER HIZLI TANI KİTLERİ
VETERİNER KAN GAZI ANALİZÖRÜ
Actolind Solüsyon ve Jel
Actosed PA
PRP KİTİ (Platelet Rich Plasma)
Actosed Endo Terra
Actosed OPA
Actosed PA Powder
Dental Ürünler
Actosed Endo
Actosed Endo Ready
Actosed Enzym
Actosed Forte
Actosed Forte Ready
Actosed Gel
Actosed Plus
Alet Bakım Ürünü
Alet Temizleyicileri
El ve Cilt Antisepsisi
Hemodiyaliz Cihaz Dezenfektanları
Hijyen ve Dezenfeksiyon Ürünleri
Hızlı El Kurutucu
Termik Makine Ürünleri
Tıbbi Alet ve Endoskop Dezenfektanları
Yardımcı Ekipmanlar
Yer-Yüzey ve Hızlı Yüzey-Silme Dezenfektanlar

Dental Ürünler

4y-dme
Actodent Bohrerbad  ,  kullanıma hazır FREZ ve CERRAHİ ALET Dezenfektanı
   

Dental alanda kullanılan dişçilik aletleri başta olmak üzere, tıbbi aletlerin dezenfeksiyonunda kullanılan kullanıma hazır bir dezenfektandır. Aldehit ve fenol içermez.

Kullanım Alanı

Diş hekimliğinde kullanılan aeretörler, frezler, dental cerrahi malzemeler, laboratuar malzemeleri, cam, porselen, seramik ve metal aletlerin temizliği ve dezenfeksiyonunda kullanılır.

Kullanım Şekli

Tüm aletlerin solusyonla tamamen temas etmesine dikkat ederek, küvete yerleştiriniz. 5 dk bekleyiniz. Tüm aletleri solüsyondan çıkarınız. Durulayınız. Kurulayınız.

Hazırlanan solüsyon 15 gün boyunca kullanılabilir. Solüsyonun görüntüsünde bulanıklık ve kirlilikte artış olursa 15 günden önce değiştiriniz.

Kimyasal Bileşim

100 g içerği: 0,59 g N,N Bis(3-aminopropyl)dodecylamine, 0,72 g Didecylmethylammoniumpropionat, Yağlayıcı maddeler, korozyon önleyiciler

Mikrobiyolojik Aktivite

ACTODENT® BOHRERBAD’ın etki süresi:

• Tbc dahil bakterisid  5 dk.,• Fungusid   5 dk., • Virüs inaktive edici 5 dk., (HBV/HCV, HIV, Rota, Papova, SARS, Vaccinia, Polio, Adeno)

Uyarılar / Önlemler

Biyolojik olarak parçalanabilir. Aletleri ve dezenfeksiyon küvetlerini ACTODENT® BOHRERBAD‘ın ilk Kullanım Şeklindan önce su ile iyice yıkayınız. Actoclean Flussig ilave ederek temizleyiniz. Böylece özellikle aldehitli kimyasallar dahil olmak üzere diğer kimyasal maddelerin artıkları kalıntısız şekilde giderilir. Ciltte tahrişe neden olabilir. Solüsyonun cilt ve gözle temasından sakının. Ciltle teması halinde derhal bol su ile yıkayın. İçmeyiniz! Çözeltinin içine alüminyum parçaları koymayınız. Çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve orijinal ambalajında muhafaza ediniz. Şehir şebeke suyuyla kullanılabilir. Tavsiye edilen süreden daha uzun süre solüsyonun içerisinde bekletilen aletlerde pas ve korozyon oluşabilir. Bunun sebebi solüsyon içeriği değil, aletlerin uzun süre su ile temasıdır. Önerilen konsantrasyon ve süre dışında kullanılmaz. Zehirlenme durumunda "Ulusal Zehir Merkezi" UZEM in 114 nolu telefonunu arayın

 
 
 
 
   
 

Actodent Spray

   

Turbin bakımı sağlayan korozyon önleyici spreydir.

Kullanım Alanı

ACTODENT® SPRAY, tıbbi ve cerrahi aletler, turbinler ve aynı zamanda bunların başlıkları için kullanılan bakım ve yağlama spreyidir. Her sterilizasyondan önce kullanınız. ACTODENT® SPRAY kokusuzdur. Antistatik etkilidir. 

Kullanım

Kullanımdan önce sprey şişesini iyice çalkalayınız. 25 cm uzaklıktan püskürtünüz. Kısa bir süre etki etmesini bekleyiniz. Kuru ve yumuşak bezle iyice temizleyiniz. 

Kimyasal Bileşim

Trigliserid, doymuş yağ asitleri, uçucu gaz propan ve butan. 

Uyarılar / Önlemler

Biyolojik olarak parçalanabilir. Yüksek basınç, güneş ışığı ve 50°C sıcaklıktan koruyunuz. Kullanımdan önce ve sonra güç kullanarak açmaya ya da yakmaya çalışmayınız. Ateşe ve kızgın nesnelere sıkmayınız. Yanıcı kaynaklardan uzak tutunuz. Kullanım esnasında sigara ile yaklaşmayınız. Aerosolü teneffüs etmeyiniz. Atıkları uygun şekilde yok ediniz. Sadece iyi havalandırılmış alanlarda kullanınız. Cilt ve göz temasını önleyiniz. Cildin korunması için eldiven kullanınız. Aliminyum aletlerde kullanmayınız. Göz ve cilt teması halinde bol su ile yıkayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde orijinal ambalajında muhafaza ediniz. Zehirlenme durumunda gerektiğinde “Ulusal Zehir Merkezi” UZEM’in 114 nolu telefonunu arayınız. El, yüz, vücut ve gıda maddelerinin temizliğinde kullanmayınız. 25°C’nin altında güneş görmeyen yerlerde muhafaza ediniz.

 

 

 

ACTOCLEAN CEMENT   (Siman ve Genel Alet Temizleyici)

   

 

Actoclean Cement çok amaçlı medikal cerrahi alet temizleme, yenileme ve bakım solüsyonudur.

 

Medikal alanlarda kullanılan paslanmaz çelik cerrahi aletlerin ilk günkü parlaklığını sağlar. Cerrahi aletlerde oluşan kuru hava sterilizasyon yanıkları, karbonlaşmış eklentileri söker. Doku, kan, tükürük gibi organik kirlilikler ve alginat, siman artığı, potasyum, klor, sodyum vb. inorganik kirliliklerin ortamdan uzaklaştırılması için kullanılır. Pas ve korozyonu giderir. Aletler üzerindeki kimyasalları, tel fırça, kazıma ile aralara girmeye

 

gerek kalmayacak şekilde temizler. Ürün içeriğinde Aldehit, Halojen, Klorin, Benzen, Fosfat, Toluen bulunmaz.

 

Kullanım Alanları

 

Tüm cerrahi ve tıbbi aletlerin, diş hekimliğinde kullanılan aeretörler, frezler, dental cerrahi malzemelerin temizliği ve bakımında kullanılır. Ultrasonik yıkama makinelerinde ve manuel olarak kullanılabilir.

 

Manuel Kullanım: Küvete solüsyonu doldurunuz. Tüm aletlerin solüsyonla tamamen temas etmesine dikkat ederek küvete yerleştiriniz. 5 dk. bekleyiniz. Tüm aletleri solüsyondan çıkarınız. Durulayınız. Kurulayınız.

 

Ultrasonik Yıkama Makinesi İle Kullanım: Cihaz içerisine solüsyonu doldurunuz. Tüm aletlerin

 

solüsyonla tamamen temas etmesine dikkat ederek cihaz içerisine yerleştiriniz. 3 dk. bekleyiniz. Tüm aletleri solüsyondan çıkarınız. Durulayınız. Kurulayınız.

 

*Aletlerdeki siman vb. organik veya inorganik kirlilikler ürün renginde bulanıklığa sebep olmaktadır. Bunun sebebi ürün içeriği değil, aletlerdeki simanın yoğunluğu ve ürünün alet üzerindeki simanı mükemmel çözmesidir. Solüsyonun kirliliğinde artış olursa değiştirilmesi önerilir.

 

Bileşimi

 

<5 Kuaterner amonyum bileşiği, < 5 Noniyonik Yüzey Aktif Madde, < 10 Fosforik Asit, >2 Enzim(Amilaz, Proteaz, Lipaz, Selülaz), Korozyon İnhibitörü ve yardımcı maddeler.

 

4Y-Dme Dental Medikal Endüstriyel Ürünler © Copyright 2012 - Her hakkı saklıdır. Gizlilik Design by Mimsis

4Y-DME ÜRN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Aktarhüssam Mh. Hacı Yakup Sk. İlker İşhanı, No:32/4 Osmangazi/Bursa-Türkiye
Tel: +90 (224) 220 93 09 Faks: +90 (224) 223 87 70