4Y-Dme
Site haritası |
ANA SAYFA       KURUMSAL       ÜRÜNLER       KALİTE       BİLİMSEL       HABERLER       İLETİŞİM
4ydme
Ürünler Ürün Detayı
Genel Bakış
ACTO GMBH TANITIM VİDEOSU
VETERİNER BİYOKİMYA ANALİZÖRÜ
VETERİNER HIZLI TANI KİTLERİ
VETERİNER KAN GAZI ANALİZÖRÜ
Actolind Solüsyon ve Jel
Actosed PA
PRP KİTİ (Platelet Rich Plasma)
Actosed Endo Terra
Actosed OPA
Actosed PA Powder
Dental Ürünler
Actosed Endo
Actosed Endo Ready
Actosed Enzym
Actosed Forte
Actosed Forte Ready
Actosed Gel
Actosed Plus
Alet Bakım Ürünü
Alet Temizleyicileri
El ve Cilt Antisepsisi
Hemodiyaliz Cihaz Dezenfektanları
Hijyen ve Dezenfeksiyon Ürünleri
Hızlı El Kurutucu
Termik Makine Ürünleri
Tıbbi Alet ve Endoskop Dezenfektanları
Yardımcı Ekipmanlar
Yer-Yüzey ve Hızlı Yüzey-Silme Dezenfektanlar

Actosed Enzym

4y-dme
Actosed Enzym

Tıbbi Aletler ve Endoskoplar için Konsantre Enzim Bazlı Temizleyici ve Dezenfektan.

Actosed Enzym tıbbi ve cerrahi aletler ile ısıya dayanıklı ve dayanıksız malzemelerin temizlik ve dezenfeksiyonunda kullanılan enzim bazlı konsantre üründür. Korozyon önleyici maddeler içerir. Aldehit ve fenol içermez. Dezenfeksiyon işlemini yaparken aynı zamanda temizlik işlemini de gerçekleştirir. Wolf, Storz, Fuji, Pentax, Olympus marka endoskoplarında kullanılmıştır.Actosed Enzym, tıbbi ve cerrahi aletler, MIC cerrahi aletleri dahil, endoskoplar, anestezi malzemeleri ile ısıya dayanıklı ve dayanıksız malzemelerin alet dezenfeksiyon küvetlerinde, ultrasonik yıkama makinalarında, manuel ve endoskopik makinalarda dezenfeksiyonu için kullanıma uygundur.

Kullanım Alanı

Aletleri ve dezenfeksiyon küvetlerini Actosed Enzym’in ilk kullanımından önce su ile iyice yıkayınız. Actoclean Flüssig ilave ederek temizleyiniz. Böylece özellikle aldehitli kimyasallar dahil olmak üzere diğer kimyasal maddelerin artıkları kalıntısız şekilde giderilir. Hazırlanan solüsyon 15 gün boyunca kullanılabilir. Solüsyonun görüntüsünde bulanıklık ve kirlilikte artış olursa 15 günden önce değiştiriniz. Solüsyonu hazırlamak için dozaj pompasını kullanınız. Küvete suyu doldurunuz. Suyun ısısı 25°C geçmemelidir. Dozaj tablosuna bakarak Actosed Enzym ekleyiniz. 10-15 sn. homojen olarak dağılmasını bekleyiniz. Aletleri kullanımdan hemen sonra demonte ederek yerleştiriniz. Solüsyonun tüm aletleri kaplamasına dikkat ediniz. Küvetin kapağını kapatınız. Yaptığınız işlemi kaydediniz. %3 konsantrasyonda 15 dakika bekleyiniz. Tüm aletleri solüsyondan çıkarınız ve durulayıp kurulayınız. Aletlerin bakımı için sadece Acto Oil Spray SF ya da Actoton M ürünlerinden birini kullanınız.

Kimyasal Bileşim

100 g içeriği: 12 g Didecylmethylammoniumpropionate, 9,9 g N,N-Bis(3-aminopropyl)dodecylamin, 1,0 g Enzim, karışımı (Amilaz, Lipaz, Proteaz ve Selülaz) İyonik olmayan yüzey aktif

Uyarılar-Önlemler

Ciltte yanıklara neden olabilir. Solüsyonun cilt ve gözle temasından sakının. Koruyucu kıyafet kullanınız. Ciltle teması halinde derhal bol su ile yıkayın. İçmeyiniz! Çözeltinin içine alüminyum parçaları koymayınız. Çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve orijinal ambalajında muhafaza ediniz. Şehir şebeke suyuyla kullanılabilir. Tavsiye edilen süreden daha uzun süre solüsyonun içerisinde bekletilen aletlerde pas ve korozyon oluşabilir. Bunun sebebi solüsyon içeriği değil, aletlerin uzun süre su ile temasıdır. Önerilen konsantrasyon ve süre dışında kullanılmaz. Oda sıcaklığında ürünün raf ömrü 3 yıldır. Ambalajı açılmış ürünü 6 hafta sürede kullanın. Kullanmadan önce kullanım talimatlarını okuyunuz. Zehirlenme durumlarında gerektiğinde “Zehir Danışma Merkezinin” ücretsiz 114 nolu telefonunu arayınız.

EG Avrupa Yönetmelikleri

93/42/EEC Tıbbi cihaz direktifi, 2007/47/EC değişiklikleri ile birlikte Sınıf II B kapsamındadır.

Paket Birimi
İçindekiler Koli İçi Adet Ürün Kodu
90 ml 0 01.7603.100
5 l 4 01.7603.5
 
Ürün Özellikleri
Güvenlik Bilgi Formu
Ürün Bilgisi

 

4Y-Dme Dental Medikal Endüstriyel Ürünler © Copyright 2012 - Her hakkı saklıdır. Gizlilik Design by Mimsis

4Y-DME ÜRN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Aktarhüssam Mh. Hacı Yakup Sk. İlker İşhanı, No:32/4 Osmangazi/Bursa-Türkiye
Tel: +90 (224) 220 93 09 Faks: +90 (224) 223 87 70